Víkendové soutěže 27. a 28.9.2013

02.10.2013 21:35

V pátek a v sobotu 27. a 28.9.2013 jsme se zúčastnili 2 sportovních klání. To první bylo v pátek odpoledne ve Staré Vsi u kina. CK Stará Ves  a SVČ Rýmařov pořádali cyklistické závody pro žáky MŠ a ZŠ do 6. třídy. Počasí sice chladné, ale suché na start přilákalo asi 30 dětí. Tyto se pustily podle kategorií na různé délky tratí. Nejmladší - předškoláci holky s kluky dohromady, se vydali na jeden menší okruh kolem místního kina. Žáčci 1. a 2. třídy si projeli stejný okruh 2x. Další kategorie měly už okruhy delší a ti starší si poměřili síly na nejdelším okruhu . Kluci od 5. třídy dál byli vypuštěni do terénu mimo asfalt. Všechny děti bojovaly jako dravci a naštěstí se vše obešlo bez sebemenšího karambolu.

Hned další den, v sobotu 28.9.2013, na Svatého Václava, jsme se rozhodli oslavit tento sváteční den sportem. Další přespolní běh se tentokráte konal v areálu Biatlon klubu Břidličná. Počasí opět chladnější, ale sluníčko na nás pokukovalo čímž byly vytvořeny příjemné podmínky pro kvalitní závod. Přestože byl první start těch nejmenších děvčat poznamenán neposlušnou startovní pistolí, zbytek závodů už probíhal přesně podle časového plánu. Opět se nám podařilo dosáhnout na několik medailí, děti se opět pořádně vyvětraly, prozkoumaliy znovu celé okolí střelnice a domů jsme se vracely příjemně unaveni. Musíme se od Břidličňáků naučit objednávat počasí na závody. Už podruhé po sobě se jim to povedlo přímo ukázkově:-))) Klobouk dolů.