Skupina přípravky lyžařů vznikla v září roku 2010 z důvodů nedostatku nových adeptů a pokračovatelů v tradici běžeckého lyžování v Rýmařově. Naše bývalé rýmařovské reprezentantky Staňka Gerhardová (Šopíková) a Marcela Valová (Cimbotová) se dohodly, že se pokusí vychovat novou generaci lyžařů.

Tým mladých nadšenců v současné době čítá asi 40 registrovaných členů, z čehož od září se pomalu tvaruje pevnější jádro asi 25 sportovců, kteří se aktivně zapojují do všech organizovaných akcí.

Na podzim jsme si v Rýmařově vyzkoušeli jeden přespolní běh, kde nám ostatní oddíly předvedly, že musíme na dětech aktivně pracovat. Zároveň, však jsme se sami přesvědčili, že máme mezi sebou spoustu talentovaných sportovců.

Při prvním kontaktu se sněhem se děti s velkou vervou pustily do boje s něčím co většina z nich nikdy předtím nezkoušela. Z počátku nás ještě trochu trápilo dovybavení dětí potřebným sportovním materiále. Toto jsme asi do poloviny měsíce ledna 2011 dali do pořádku a máme ne sněhu všechna dítka.

9.1.2011 jsme si vyzkoušeli 1. závody, které se konaly za poměrně teplého počasí v běžeckém areálu na Nové Vsi. Na startovní čáru se zde postavilo 8 našich benjamínků a musíme říci, že nás všechny mile překvapili svou snahou a bojovností. Svědčí o tom pěkná umístění. Dvě pátá, tři sedmá, jedno osmé a jedno čtrnácté místo. Musím podotknout, že již mezi vánočními svátky se zúčastnil první náš borec – Peťa Andrýsek závodů ve Vrbně p. Pradědem a svou účastí zahájil integraci malých rýmařovských borců do startovního pole Jesenického regionu.

Nicméně cílem prvního roku není tlačit naše nejmladší do sportovních výkonů, ale naučit děti mít vztah ke sportu, zapojit se do nové skupiny kamarádů a aktivně využívat volný čas.

Jsme velice rádi, že i rodičům není lhostejno, jak s jejich ratolestmi pracujeme a příjdou se za námi podívat a někteří z nich pomohou při náročné práci s celkem početnou skupinou začínajících talentů. Velice nás potěšilo, že rodiče své děti doprovodili na závody a byli jim oporou při prvním zápolení. Není lepšího zázemí.

Všem za tento aktivní přístup děkujeme a těšíme se na výsledky našeho společného snažení.

 

 Skol